Hökm zamanı Nizami Şirinov Elcan Abdullayev, Elman Tahirov və Nadir Nəzirovun orden və medallarından məhrum edildiyi bildirilib.
Həmçinin oxuyun: AccessBank участвует в Hökmə əsasən, 8 il həbs cəzası verilən N.Şirinovun general-mayor ali rütbəsindən məhrum edilməsi barədə Prezidentə təqdimat göndərilməsi qərara alınıb. Bundan başqa onun 180 min manatlıq daşınmaz əmlakının müsadirə edilməsinə qərar verilib.
Qeyd edək ki, N.Şirinov E.Abdullayev və E.Tahirov və N.Nəzirovla mütəşəkkil dəstə tərkibində ayrı-ayrı şəxslərin külli miqdarda əmlaklarını və pul vəsaitlərini ələ keçirməkdə, külli miqdarda rüşvəti hədə-qorxu tətbiq etməklə alıb, həmçinin cinayət yolu ilə əldə edilmiş külli miqdarda əmlakın leqallaşdırılmasında ittiham olunurdu.
Cinayət işinin ibtidai istintaqı zamanı vurulmuş maddi ziyanın bir hissəsinin ödənilməsi təmin edilmiş, xüsusi müsadirəni təmin etmək məqsədilə məhkəmənin qərarı ilə təqsirləndirilən şəxslərə məxsus daşınmaz əmlak üzərinə həbs qoyulmuşdu.