Qeyd olunan universitetlərdə təqdimetmə mərasimləri zamanı çıxış edən səfir Elman Abdullayev xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu olduğunu vurğulayaraq, dövlətçiliyimizin möhkəmləndirilməsi və ölkəmizin bütün sahələrdə sürətli inkişafının əsasında dahi şəxsiyyət Heydər Əliyevin tarixi uzaqgörənliyi və müdrik siyasətinin dayandığını qeyd edib. Səfir Efiopiyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrinin kitabxana fonduna Azərbaycan haqqında kitabların hədiyyə edilməsinin orada təhsil alan tələbələrə ölkəmizlə yaxından tanış olmaq üçün imkan verəcəyini söyləyib.
Azərbaycan səfirliyinə təşəkkürünü bildirən Milli Liderlik İnstitutunun vitse-prezidenti Mesfin Lemma və Əddis-Əbəbə Universitetinin Kennedi adına kitabxanasının rəhbəri Mesfin Qezaheqe ölkəmizə aid kitabların bu təhsil ocaqlarının kitabxanalarını zənginləşdirəcəyinə əmin olduqlarını bildiriblər və Azərbaycan haqqında yeni məlumatların tələbələr üçün maraqlı olacağını vurğulayıblar.