Tədbirdə “Müstəqil Həyat” İnkişaf və Dəstək Mərkəzi İctimai Birliyinin sədri Aydın Xəlilov, “Buta” Humanitar Uşaq Təşkilatının sədri Nazim İbadov, təşkilatın sədr müavini Mətanət Quliyeva, Avrasiya Əməkdaşlıq Fondunun proqram meneceri Gülnarə İsmayılıova iştirak edib.
Tədbir 26 sentyabr tarixində Dənizkənarı bulvarda “Əlilliyi olan insanlara bərabərlik üzrə vəkillik: Maneəsiz mühit” adlı layihə çərçivəsində təşkil olunacaq. Tədbirə saat 17.30-da start verilməsi planlaşdırılır.
Tədbir Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Bakı Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin təşkilatı dəstəyi, Niderland Xarici İşlər Nazirliyinin maliyyə dəstəyi ilə Avrasiya Əməkdaşlıq Fondu “Azərbaycanda İnsan Haqları, Demokratikləşmə və Yaxşı İdarəetmənin Təşviqi” Proqramı üzrə “Müstəqil Həyat” İnkişaf və Dəstək Mərkəzi İctimai Birliyinin ekspertləri tərəfindən təşkil olunacaq.