Daha sonra, Elşən Salahov, RİH başçısının müavinləri və şöbə müdirləri, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin və Rayon Polis İdarəsinin məsul şəxsləri tərəfindən rayon ərazisində reydlər keçirilib.
Reydlər zamanı fəaliyyətlərində nöqsan aşkar edilən bir neçə ticarət obyektləri cərimələnib və ciddi xəbərdarlıqlar edilib. Həmçinin, küçə və prospektlərdə, məhəllələrdə aparılan reydlər zamanı sərtləşdirilmiş xüsusi karantin rejimi dövründə vətəndaşların evdən çıxmamaları və maska istifadə etmədən küçəyə çıxan şəxslərin cərimə edilməsi ilə bağlı rayon sakinlərinə ciddi xəbərdarlıqlar olunub.
Mobil qruplar tərəfindən Nazirlər Kabinetinin Operativ Qərargahının tələblərinə zidd fəaliyyət göstərən İctimai-iaşə və ticarət obyektlərinin sahiblərinə ciddi xəbərdarlıq edilərək tələb olunan qaydalardan istifadə və sanitar-gigiyena qaydalarına ciddi riayət edilməsi barədə göstərişlər verilib.