Simpoziumun əsas mövzusu “İnzibati hüquq və inzibati məhkəmədə yeni inkişaflar”dır. Simpoziumda inzibati hüquq və inzibati məhkəmə sahəsində böyük təcrübəyə malik akademik fəaliyyət göstərən tədqiqatçılar və bu sahədə çalışan mütəxəssislər iştirak edə bilərlər. Simpoziumun işçi dili türk dilidir. Eyni zamanda, ingilis, rus, qazax, özbək və Azərbaycan dillərində məruzələr qəbul edilir.
Simpoziumda iştirak etmək istəyənlər isalaj2021.istanbulticaret.edu.tr səhifəsində yer almış müraciət formasını doldurmalıdırlar.
Müraciət formasına məqalənin adı, metodologiyası, əsas fikir və nəticələrin xülasəsi (maksimum 500 söz) və altı açar söz (key words), iştirakçının adı, statusu və əlaqə məlumatları daxil edilməlidir.
Tezisləri aprelin 20-dək göndərmək olar. Qəbul edilmiş tezislər aprelin 30-da elan olunacaq. Tam mətnin təqdim edilməsi üçün son tarix mayın 15-dir.
Simpoziumun proqramı mayın 17-də açıqlanacaq.