“Koreya mədəniyyəti üzrə Viktorina 2016” haqqında danışan səfir Kim Çanqgyun, eyni zamanda, universitetin tələbə və müəllimlərinə dəstək olmağa davam edəcəklərini qeyd edib, universitetlərarası əlaqələrin inkişafı istiqamətində layihələri müsbət dəyərləndirib.
Koreya mədəniyyəti ilə bağlı təşkil edilmiş videoçarxla tanışlıqdan sonra universitetin tələbə-müəllim heyəti və qonaqların iştirakı ilə viktorinaya start verilib. BDU və digər ali məktəblərin ümumilikdə on nəfər tələbəsi Koreyanın mədəniyyəti, tarixi və dili mövzularında biliklərini nümayiş etdiriblər. İki hissədən ibarət olan viktorinanın qalibi Bakı Dövlət Universiteti Şərqşünaslıq fakültəsi Koreya dili ixtisasının 3-cü kurs tələbəsi Töhvə Nuriyeva olub. Viktorinanın şərtlərinə görə, qalib tələbə, həm də Koreyaya getmək şansı qazanıb. Sonrakı yerləri Azərbaycan Dillər Universitetinin 2-ci kurs tələbəsi Fəridə Ayidayeva və həmin universitetin məzunu Ramin Abbasov tutublar.