Biz tehsil-press.az olaraq bu barədə mövqeyimizi əvvəlcədən bildirmişik. Amma istər turnirin təşkilatçıları, istərsə də İsrail tərəfi bu məsələ ilə bağlı şərh verməkdən imtina edirlər. Bu bir daha göstərir ki, biz irəli sürdüyümüz iddialarda haqlıyıq.
Bu arada Alaverdyan (həmin Alaverdov) artıq rinqə çıxıb və ilk döyüşdəcə məğlub olub. 52 kiloqram çəki dərəcəsində onun rəqibi qırğız Azat Ustnaliyev olub.
Bakıda çıxış edən digər erməni boksçu –gürcü Otar Yeranosyan (60 kq) isə görüşünün ilk raundunda Yeni Zelandiya təmsilçisinə qalib gələrək 1/8 finala çıxıb. Erməni KİV-nə inansaq, o Bakıya şəxsi mühafizəçiləri ilə gəlib.
Yeri gəlmişkən, turnirdə Azərbaycan boksçusu Teymur Məmmədov (81 kq) da qələbə qazanıb. O, Çin təmsilçisi Quo Cin Şi-ni məğlub edib. 1/8 finalda onun rəqibi gürcü Yaqo Kiziriya olacaq.