Çinin Xuçjou Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin direktor müavini Van Pin ADU-da olmaqdan məmnunluğunu ifadə etdi və səmimi qəbula görə təşəkkür etdi. Van Pin Çinin qədim universitetlərindən biri olan Xuçjou Universiteti haqqında danışdı, ali təhsil müəssisəsinin xarici universitetlərlə beynəlxalq mübadilə sahəsində inkişaf etdiyini xüsusi vurğuladı. O, universitetin tərkibində Xarici Dillər İnstitutu olmaqla, 13 institutun fəaliyyət göstərdiyini qeyd etdi. ADU-da Konfutsi İnstitutunun yaradılmasını və təhsil sahəsindəki əməkdaşlığın Azərbaycan-Çin arasında humanitar əlaqələrin inkişafına töhfə verəcəyini söylədi.
Görüşdə gələcək əməkdaşlıq perspektivləri, ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsi və birgə layihələrin həyata keçirilməsi barədə müzakirələr aparıldı.
Milli Məclisin deputatı, professor Səməd Seyidovun rəhbərliyi ilə Azərbaycan Dillər Universitetinin Çin dili və mədəniyyəti mərkəzi tərəfindən hazırlanan, Çin və Azərbaycan dillərində nəşr edilmiş, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Azərbaycan-Çin münasibətlərinin inkişafına verildi töhfəyə həsr olunmuş “İlham Əliyev – iki qədim xalqlar dostluğunun müasir davamçısı (2003-2013 illər)” adlı kitab qonaqlara təqdim olundu.
Sonra Çinin Xuçjou Universitetinin nümayəndə heyəti ADU-nun Çin dili və mədəniyyəti mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış oldu, ADU-nun Regionşünaslıq və Beynəlxalq münasibətlər fakültəsinin Çinşünaslıq ixtisasında təhsil alan tələbələri ilə görüşdü.
Çinin Xuçjou Universitetinin nümayəndə heyəti ADU-nun Çin dili və mədəniyyəti mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış oldu, ADU-nun Regionşünaslıq və Beynəlxalq münasibətlər fakültəsinin Çinşünaslıq ixtisasında təhsil alan tələbələri ilə görüşdü.