Hər bir ölkənin inkişafında, onun dünya birliyinə inteqrasiya olunmasında təhsilin rolunun əvəzsiz olduğunu hər bir kəs bilir. Təhsilimizdə aparılan geniş keyfiyyət dəyişiklikləri, məktəblərimizdəki yeniliklər bizi çox sevindirir. İndi Azərbaycanın ən ucqar kəndində belə yeni, tam standartlara cavab verən məktəb binaları tikilib övladlarımızın ixtiyarına verilib. Bütün bunlar təhsil işçilərinin qarşısında qoyulan vəzifələrin, göstərilən etimadın, olunan tələbin yerinə yetirilməsinə məsuliyyətimizi artırır. Bir pedaqoq, müəllim kimi üzərimizə düşən vəzifəni şərəflə, ləyaqətlə yerinə yetirməyə çalışırıq. Bütün bunlar müəllimlərimizə, pedaqoji kollektivimizə aiddir. Müəllim adı yüksək addır, şərəfli işdir.
Yeni dərs ili münasibətilə bütün xalqımızı, Azərbaycanımızı, müəllim və tələbələrimizi ürəkdən təbrik edirəm. Gənclərimizi xoşbəxt, onların gələcəyini parlaq görmək istəyirəm.