SDU-nun rektoru, professor İlker Hüseyin Çarıkçı ilə keçirilən görüşdə Ə.Muradov UNEC-də fəaliyyət göstərən türk dünyası işlətmə fakültəsinin işinin daha da inkişaf etdirilməsində maraqlı olduğunu bildirib. Bu istiqamətdə birgə fəaliyyətlə bağlı görüləcək işlər müzakirə edilib. Görüşdə, həmçinin iki universitet arasında ikili diplom layihəsinin reallaşdırılması ilə bağlı ilkin razılıq əldə olunub.
Nümayəndə heyətinə SDU-da distant təhsilin reallaşdırılması sahəsində əldə edilən uğurlar barədə ətraflı məlumat verilib. SDU-nun Türkiyədə bu sahədə böyük təcrübəyə, həmçinin zəngin maddi-texniki bazaya malik olduğu diqqətə çatdırılıb, prosesin texniki tərəfləri praktik nümunələrlə təqdim edilib. Nümayəndə heyəti, həmçinin SDU-da katiblik işinin təşkili, iş prinsipi və digər strukturlarla qarşılıqlı fəaliyyəti ilə maraqlanıb.
Səfər çərçivəsində UNEC-in nümayəndə heyəti SDU-da təşkil olunan “Müstəqilliyin 25-ci ilində Azərbaycan” mövzusunda konfransda da çıxış edib.