Professor Hi Yonq Ro, öz növbəsində, BDU-da olmasından məmnunluğunu ifadə edərək dövlətlərarası əlaqələrin qardaşlıq səviyyəsinə qədər inkişaf etməsindən razılığını ifadə edib. Seul Milli Universitetinin kənd təsərrüfatı və biotexnologiya fakültəsində torpaqşünaslıq üzrə dərslər apardığını, torpaqda hərəkətlilik üzrə çoxsaylı araşdırmaların müəllifi olduğunu deyən professor həmin universitetin laboratoriyasında orqanik maddələrin aşkarlanması və onların sertifikatlaşdırılması ilə bağlı işlər gördüyünü də qeyd edib.
Görüş zamanı torpaqşünaslıq, aqrokimya, ekologiya, nanotexnologiya sahəsində əməkdaşlıq, müəllim-tələbə mübadiləsi, birgə layihələrin reallaşdırılması kimi məsələlər müzakirə edilib.
Sonda qonaq Koreya Mərkəzi, Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsi, Nanotexnologiya və digər lobarotoriyalarla tanış olub.