1. Afət Arif qızı Sadıqova–2000-ci ildə Ağcabədi rayonunun Rəncbərlər kəndində anadan olub. 2006-2017-ci illərdə Mobil Həsənov adına Rəncbərlər kənd orta məktəbində təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 648 bal toplayaraq ADPU-nun Kimya və biologiya fakültəsinin “Kimya və biologiya müəllimliyi” ixtisasına qəbul olunub.
2. Gülşən Neyman qızı Kaziyeva-2001-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Bakı şəhərinin Binəqədi rayonunda Emin Əliyev adına 297 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 584 bal toplayaraq ADPU-nun Filologiya fakültəsinin “Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi” ixtisasına qəbul olunub.
3. Leyla Asim qızı Əhmədova - 2001-ci ildə Bakı şəhərinin Qaradağ rayonunun Ələt qəsəbəsində anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Salyan rayonunun Xıdırlı kəndində Təbriz Xəlilbəyli adına tam orta məktəbdə təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 552 bal toplayaraq ADPU-nun Filologiya fakültəsinin “Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi” ixtisasına qəbul olunub.
4. Elçin Maqsud oğlu Məmmədov-2001-ci ildə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Şərur rayonunda anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Lənkəran rayonunun Ləj kənd orta məktəbində təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 552 bal toplayaraq ADPU-nun Filologiya fakültəsinin “Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi” ixtisasına qəbul olunub.
5. İlkin Famil oğlu İbrahimov- 2000-ci ildə Ağdaş rayonunun Orta Ləki kəndində anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Məhəmməd Nəbiyev adına Orta Ləki kənd tam orta məktəbində təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 548 bal toplayaraq ADPU-nun Tarix və coğrafiya fakültəsinin “Tarix müəllimliyi”ixtisasına qəbul olunub.
6. Şəhla Aqil qızı Cabbarlı-2001-ci ildə Yardımlı rayonunun Ostahir kəndində anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Bakı şəhərinin Qaradağ rayonunun Lökbatan qəsəbəsində Neftçi Qurban adına 288 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 543 bal toplayaraq ADPU-nun İbtidai təhsil fakültəsinin “İbtidai sinif müəllimliyi” ixtisasına qəbul olunub.
7. Natiq Namiq oğlu İsmayılov-2002-ci ildə Şəmkir rayonunun Tatarlı kəndində anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Rafael Gülməmmədov adına tam orta məktəbdə təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 532 bal toplayaraq ADPU-nun Riyaziyyat və informatika fakültəsinin “Riyaziyyat və informatika müəllimliyi” ixtisasına qəbul olunub.
8. İsmayıl Qabil oğlu Məmmədov-2001-ci ildə Şamaxı rayonunun Nüydü kəndində anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Nüydü kənd tam orta məktəbində təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 509 bal toplayaraq ADPU-nun Məktəbəqədər təhsil, psixoloji xidmət və korreksiyaedici təlim fakültəsinin “Təhsildə sosial-psixoloji xidmət” ixtisasına qəbul olunub.
9. Nərgiz Ramiz qızı Şahbazova-2001-ci ildə Xacmaz rayonunun Sayad kəndində anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Bəhram Əhmədov adına Sayad kənd tam orta məktəbində təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 506 bal toplayaraq ADPU-nun Tarix və coğrafiya fakültəsinin “Tarix və coğrafiya müəllimliyi” ixtisasına qəbul olunub.
10. Esmira Zakir qızı İsgəndərova-2000-ci ildə Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində anadan olub. 2007-2018-ci illərdə Bakı şəhərinin Nərimanov rayonunda Rafiq Nəsrəddinov adına 39 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alıb. 2018-2019-cu tədris ilində 506 bal toplayaraq
ADPU-nun İbtidai təhsil fakültəsinin “İbtidai sinif müəllimliyi” ixtisasına qəbul olunub.