ADU-da mühazirə oxumaqdan bir Türkiyə Cümhuriyyəti vətəndaşı olaraq qürur duyduğunu deyən A.M.Dündar bundan əvvəl də universitetdə olduğunu sözlərinə əlavə edib. O, hər gəldiyində ADU-nu daha inkişaf etmiş və müasirləşmiş gördüyünü vurğulayıb. Türkiyə və Azərbaycan arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin olduğunu söyləyən professor iki universitet arasında daha uzunmüddətli əlaqələrin qurulmasının vacibliyini deyib. O, iki universitet arasında müəllim-tələbə mübadiləsindən danışaraq türkiyəli tələbələrin Azərbaycan haqqında daha çox məlumat əldə etmələrinin vacibliyini vurğulayıb.
ADU tələbələri haqqında danışan A.M.Dündar onların müvəffəqiyyətli olduqlarını qeyd edib. O, ADU-dan məzun olub Ankara Universitetində magistr və doktorantura təhsili alan tələbələrin olduğunu da sözlərinə əlavə edib.